Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Problem przy przeglądzie rejestracynym

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Problem przy przeglądzie rejestracynym

    :?: :idea: mnie interesuje tylko jedno , za ile ?
    Chętnie podzielę się taką wiedzą

  • #2
    Problem przy przeglądzie rejestracynym

    Witam,Chcialem sie z Wami podzielic problemem Skody Octavi przy przegladzie rejestracyjnym w niektorych modelach.
    Dzis bedac na przegladzie wszystko bylo ok i tu nagle gosc sprawdza tabliczke w komorze silnika znamionowa: i tu zonk
    Dopuszczalna masa calkowita auta na tab. jest 1785kg a w dowodzie 1775kg wiec 10kg roznicy
    i na tym koniec nie przepuscil mnie bo jest niezgodnosc z dowodem rej. I jeszcze chcial zabrac dowod i odeslac do wydzialu komunikacjiJ)
    Dowiedzialem sie w Skodzie ze Octavie zostaly zle wydane ze swiadectwem homologacji na ktorym jest 1775kg i tak wlasnie mam w papierach, na fakturze i na swiadectwie homologacji
    Wiec pojechalem do Skody a Oni ze to normalka i pokazali mi caly segregator takich bledow i ze nie jestem sam
    W Skodzie tez robia przeglady rej. Wiec powiedzieli ze sprawdza mi auto i wydadza pozwolenie na rok bez wbijania w dowod przegladu, pozniej wzieli dane Octy aja wyslac do Poznania po nowy wyciag ze swiadectwa homologacji z normalnymi danymi takimi jak na tabliczce,oczywiście mam czekac do miesiaca,,haha
    Pozniej mam isc do wydzialu komunikacji proszac o zmiane danych w dowodzie oczywiście mam wziasc rachunek i Skoda odda kase?
    To jest skandal
    Ale to jeszcze nic pozniej gosc na przegladzie w Skodzie powiedzial ze sa bardzo malo czytelne numery silnika i trzeba będzie nasteonym razem nabic bo się nie odczyta, wiec go pytam kogo to blad ze ich nie widac? On ze to blad przy nabijaniu w fabryce przez Skode i tak już jest we wszystkich niby Skodach i musze to nabic na wlasny koszt plus koszt rzeczoznawcy (130zl) bo nasteonym razem mi nie podbije)))
    Czy to nie rozboj w bialy dzien najpierw robia maniane a poznije kaza placic
    Co do numerow to przeciez tak za rok jakby nie były widoczne i by mnie Misie schaltowali i sprawdzali bo na lawete i jeszcze bym poplynal z kasa
    Uuuuuffff ale się napisalem
    Sory za tak dlugi watek ale musialem
    Czy mieliscie taki problem już?
    Podobno tez tak Ople maja ale tam zmieniali tabliczki znamionowe
    prosze nie pisac o etke etosa bo nie mam juz , prosze

    Komentarz


    • #3
      numerow sie nie poprawia a nabija nowe(po ogledzinach rzeczoznawcy ze nie sa zatarte,zniszczone mechanicznie-walek :wink: ) i w wydziale komunikacji wymyslaja nowe i w stacji ci je nabijaja plus tabliczka zastepcza :evil:

      fura oszpecona i powodzenia przy szukaniu potem klienta na auto :evil:

      Komentarz


      • #4
        no to czad nic tylko dla zlodzieja :shock:
        prosze nie pisac o etke etosa bo nie mam juz , prosze

        Komentarz


        • #5
          lepiej jesli jeszcze cos z numeru zostalo to go zakleic jakas tasma zeby dalej sie nie utlenial/rdzewial itp moze go nasamrowac tawotem,olejem no sam nie wiem

          Komentarz


          • #6
            Teraz tak jak pojdziesz do wydzialu komunikacji dostaniesz nowy dowod. W nowym dowodzie numeru silnika nie ma wiec ten problem odpada i niech spadaja na drzewo. Auta z Niemiec czesto wcale nie maja tych numerow bo u nich tylko ten numer jest na fakturze i w Brief-ie. Tak wiec majac ksiazke pojazdu, a zakladam ze ja masz bo od czerwca 99 dawali cos takiego to tam sa tez dane auta i nie ma problemu.

            A numery nadwozia, to jedna sprawa ze z tym pozwoleniem na rok to juz jest jakis wielki przekret, bo jak juz to oni je moga wydac na miesiac lub 2 (tak samo jak cos jest nie tak w aucie mechanicznie to wydaja taki papier z i z tym plus dowod sie jezdzi ze jestesmy warunkowo dopuszczeni).

            Podjedz moze do innej stacji i spytaj tam jak to zalatwic.
            Spritmonitor.de

            Komentarz


            • #7
              na fakturze i w brief nie ma numerow silnika-na zdanym papierze ich nie ma
              oczywiscie fizycznie na silnikach sa

              a co do octy to lepiej zeby ten numer byl na silniku bo raczej nikt nie kupi auta jak numery znikna do konca i na nic zda sie tlumaczenie ze w dowodzie ich nie musi byc :wink:

              Komentarz


              • #8
                Nic tylko plakac co ta Skoda robi, a ksiazki pojazdu nie mam bo autko jest kupione w marcu 99, a z tym tawotem lub czyms podobnym to fakt tak trza bedzie zrobic
                teraz zartem: w takim razie mozna wbic numer silnika zacyznajacy sie nie AGR tylko np AHF)
                prosze nie pisac o etke etosa bo nie mam juz , prosze

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez hoolek
                  Nic tylko plakac co ta Skoda robi
                  ... przeciez nie silniki... :wink:

                  Problem znikajacych numerow na silniku jest powszechny i dotyczy wielu marek - daltego w cywilizowanych krajach nikt nie przywiazuje do tego wagi, bo to jest totalna bzdura.
                  TDI 205PS

                  Komentarz

                  POWRÓT NA GÓRĘ
                  Pracuję...
                  X